Bebiko 4 to mleko następne, przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 2. rok życia. Mleko Bebiko Junior 4 może stanowić uzupełnienie codziennej diety dziecka, a także być bazą do przygotowywania kleików oraz innych, bezmlecznych posiłków, w tym kaszek.

Dlaczego warto podawać dziecku mleko modyfikowane Bebiko 4?

Mleko modyfikowane umożliwia karmienie dziecka w sytuacji kiedy niemożliwe jest podawanie mu piersi. Część dzieci w wieku ponad 2 lat nadal wymaga karmienia mlekiem, natomiast ich układ pokarmowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty i nie radzi sobie z trawieniem zwykłego mleka krowiego. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybór mleka modyfikowanego Bebiko 4, które powstało na wzór mleka matki. Posiada dużą zawartość witamin, żelaza, cynku, a także odpowiednie proporcje białek oraz tłuszczów, które są niezbędne do rozwoju każdego dziecka.
Mleko modyfikowane Bebiko 4 przeznaczone jest dla dzieci, które nie są uczulone na białko mleka krowiego.

Kiedy należy podawać dziecku mleko następne Bebiko 4?

Mleko modyfikowane Bebiko 4 może być wprowadzone do codziennej diety dziecka w sytuacji kiedy kobieta z różnych powodów nie jest w stanie karmić dziecka piersią. Może być to związane np. z chorobą, zmuszającą do przyjmowania wybranych leków, ciężkim stanem klinicznym matki lub też brakiem odpowiedniej ilości pokarmu. W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem, który doradzi wybór najlepszego mleka modyfikowanego dla dziecka, w tym mleka Bebiko 4, które jest produktem wysokiej jakości, przeznaczonym specjalnie dla dzieci w wieku powyżej 2. lat.

Zobacz również  Przechowywanie i pielęgnacja wózka dziecięcego. Jak utrzymać wózek w dobrym stanie

Bebiko 4 stanowi odpowiednio dobraną kompozycję składników odżywczych, dopasowanych do wieku dziecka oraz jego rozwoju. W ten sposób wspiera codzienne funkcjonowanie i rozwój dziecka. W składzie Bebiko 4 znajdziemy m.in. wyselekcjonowaną kompozycję błonnika, który pozytywnie wpływa na procesy trawienne oraz reguluje pracę jelit. Ponadto mleko modyfikowane zawiera też kwasy Omega 3, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu dziecka, a także: żelazo, jod, witaminę D oraz wapń.

W jaki sposób należy podawać dziecku mleko następne Bebiko 4 Junior?

Mleko modyfikowane Bebiko 4 należy przygotowywać zgodnie z instrukcją, znajdującą się na opakowaniu, przestrzegając zawsze zasad higieny. Zalecana porcja mleka dla dziecka w wieku powyżej 2. lat wynosi ok. 180 ml, podawanych 2 razy dziennie, co w przeliczeniu oznacza 6 płaskich miarek na jedną porcję mleka.

Mleko należy przygotowywać bez gotowania, pamiętając aby wszystkie przybory i naczynia były odpowiednio wyparzone. Następnie wodę, która stanowi bazę do przygotowania mleka, należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez 5 minut, a potem pozostawić do wystygnięcia – do temperatury ok. 40 stopni. W dalszej kolejności należy zastosować się do tabeli żywienia i wlać do butelki odpowiednią ilość wody, dodając dokładnie odmierzoną ilość łyżeczek mleka Bebiko 4 i mieszając – aż do całkowitego rozpuszczenia.
Mleko, które nie zostanie wypite przez dziecko nie powinno być podawane w późniejszym okresie, ale należy przygotować nową porcję.

Zobacz również  Jakie akcesoria do spacerówki wybrać?