Bardzo ważnym elementem wyposażenia kuchni są gąbki do mycia naczyń. Przy pomocy gąbki można usunąć nie tylko osad z kubka po herbacie, ale także tłuszcz z patelni. Do tego można bez najmniejszego problemu wyczyścić zlew. Jeśli zwrócimy uwagę na kolor popularnego akcesorium to wszystkie te czynności mogą się okazać zdecydowanie łatwiejsze.

Wybór gąbki do mycia naczyń

Najlepiej zakupić gąbki w sprawdzonym i renomowanym sklepie, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią konsumentów. W tym artykule wyjaśnimy, jakie kolory mają gąbki do mycia naczyń, a także podpowiemy, jak ich używać. W sklepach dostępnych jest wiele akcesoriów, które znacząco ułatwiają wykonywanie domowych obowiązków. Wiele z nich przykuwa uwagę odbiorców nie tylko kolorem, ale również kształtem oraz funkcjonalnością. Można śmiało powiedzieć, że gąbki do naczyń są najlepszym tego przykładem. Warto dodać, że znane wszystkim zmywaki różnią się odcieniami nie bez powodu. Z reguły gąbki do naczyń sprzedawane są w zestawach. Zdecydowana większość osób nie przykłada żadnego wagi do ich kolorów i jest to duży błąd. Należy zaznaczyć, że do usuwania innych zabrudzeń przeznaczone jest każde akcesorium. Różnorodność kolorów to nie tylko kwestie estetyczne, pomaga to usprawnić obowiązki domowe. Gąbka zielona nadaje się idealnie do usuwania uporczywych zabrudzeń, między innymi zaschniętego tłuszczu. Najbardziej uniwersalna jest gąbka czerwona, natomiast gąbka żółta może być wykorzystana do czyszczenia kieliszków i szklanek, ponieważ nie rysuje delikatnej powierzchni szkła. Bardzo delikatna jest gąbka niebieska, która świetnie nadaje się do mycia porcelany. Dla wielu osób jest to zupełnie nowa informacja. W sprzedaży dostępny jest ogromny wybór akcesoriów oraz specyfików do sprzątania. Wiele osób kieruje się ceną podczas szukania gąbek do mycia naczyń. Ludzie myślą, że nie ma sensu przepłacać, jeśli za chwilę i tak trzeba będzie je wyrzucać do kosza.

Zobacz również  Jaki materiał obiciowy wybrać na meble?

Kolory gąbek

Gąbka jest używana sporadycznie w domach, gdzie jest zmywarka. W takiej sytuacji schodzi ona na drugi plan i ma zdecydowanie mniejsze znaczenie. Jednak niektóre akcesoria kuchenne oraz naczynia trzeba umyć ręcznie, ponieważ nie nadają się do zmywarki. Lepiej dobrać odpowiednią gąbkę, a nie kupować pierwszą lepszą, którą znajdziemy w sklepie. Wybór tego rodzaju produktów jest bardzo duży, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Osoby, które myślały, że kolory gąbek do naczyń to jedynie kwestie wizualne, były w dużym błędzie. Kolor ma wpływ na to, czy gąbka jest przeznaczona do lżejszego, czy też do mocniejszego mycia. Podczas czyszczenia mocno zabrudzonych naczyń najlepiej poradzi sobie gąbka o kolorze zielonym. Takie naczynia wymagają dłuższej chwili uwagi oraz szorowania. Trzeba jednak pamiętać, że taka gąbka może niestety zarysować naczynie. Czerwona gąbka też powinna sobie poradzić z zabrudzeniami trudnymi do usunięcia, ale jest nieco delikatniejsza.