Każdy rodzic wie, że jego dziecko spędza w foteliku samochodowym sporo czasu. Jeśli zsumujemy wszystkie – nawet krótkie – wyjazdy, to okaże się, że maluch spędza w samochodzie nawet po kilka do kilkunastu godzin w miesiącu. Z tego powodu należy zadbać o to, by miał on jak najlepsze warunki podczas podróży. Jakie akcesoria do fotelików dziecięcych (https://www.recaro-kids.pl/akcesoria-do-fotelikow-dzieciecych.html) mogą się przydać? W co warto się wyposażyć?

Mata zabezpieczająca siedzenie

Przede wszystkim powinno się zadbać o siedzenia samochodowe. Foteliki wywierają na nie spory nacisk i mogą zostawiać brzydkie ślady w tapicerce. Czasami nawet powodują jej przetarcia lub rozdarcia. To oczywiście prowadzi do obniżenia wartości samego auta. Z tego powodu dobrze jest zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Wygodna mata na siedzenie chroni je także przed zabrudzeniami. W końcu dziecko, które siedzi na foteliku, często ma brudne buty, które opiera o siedzenie. Nie idzie temu w żaden sposób zapobiec. Można jedynie zabezpieczyć fotel. Warto też rozważyć zamocowanie drugiej maty na plecach przedniego siedzenia. Wtedy dziecko machając nóżkami, nie będzie go brudzić.

Lusterko do obserwacji dziecka

Jeśli chodzi o akcesoria do fotelików dziecięcych, to od lat prym wiodą w nich lusterka do obserwacji dziecka. Montuje się je w taki sposób, by rodzic nawet prowadząc samochód, mógł kontrolować dziecko. Lusterko umożliwia zaglądanie do malucha bez konieczności odwracania się do niego. Takie lusterko może przydać się już od pierwszych dni życia, więc warto włączyć je do listy wyprawkowej. W przypadku, gdy w samochodzie znajduje się więcej niż jedno dziecko, warto wyposażyć się w większą ilość lusterek. Chodzi o to, by stworzyć możliwość obserwacji każdego z maluchów z osobna. Lusterka te są szczególnie polecane w przypadku fotelików ustawianych tyłem do kierunku jazdy. Są one najbezpieczniejsze, ale rodzic nie ma możliwości kontrolowania, co dziecko w nich robi.

Zobacz również  Jaki wózek dziecięcy na jesień i zimę?

Osłona na okno

Ważnym gadżetem jest osłona na okno. To specjalny materiał na przyssawkach, który można przyczepiać do szyby. Osłonka zmniejsza ilość promieniowania słonecznego, jaka wpada do wnętrza auta. Dzięki temu światło nie razi malucha i nie przeszkadza mu w drzemce. Osłonka chroni też przed nadmiernym nagrzaniem się fotelika. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko można zostawić w środku lata w zamkniętym samochodzie. Po prostu osłonka zwiększa komfort podczas przebywania w aucie i może dostarczyć maluchowi rozrywki. Kolorowe wzory na osłonkach są zabawne i pobudzają mózg do aktywności.

Stoliki podróżne

Ciekawym akcesorium są stoliki podróżne. Zwykle są one składane, by nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Stoliki umożliwiają dziecku rysowanie podczas podróży albo układanie puzzli magnetycznych. Dobrze jest wybierać stoliki z atestami, wykonane z miękkich materiałów, które w razie wypadku nie stanowią dodatkowego zagrożenia. Stolik powinien też być wykonany z materiałów wodoodpornych i łatwych w utrzymaniu czystości. Dzięki temu dbanie o niego nie będzie problemem.