Gdy mamy małe dziecko, to musimy wybrać odpowiedni i przede wszystkim bezpieczny wózek dla maluszka.

Co musi mieć bezpieczny i dobry dziecięcy wózek?

Jeśli pierwszy raz wybieramy wózek dziecięcy, to musimy wziąć pod uwagę kwestię ciężaru wózka. Gdy mieszkamy w bloku bez windy, to przydałoby się, by taki wózek był na tyle lekki, aby jedna osoba mogła go wnieść. Wózek dla dziecka musi być także przede wszystkim wygodny i bezpieczny. Taki wózek musi posiadać wszelkie pasy bezpieczeństwa, którymi przypinamy dziecko, gdy wychodzimy na spacer. Dobrze jest też, by siedzisko było na tyle komfortowe, by dziecko miało w nim dużo miejsca. Wózek dla dziecka musi też posiadać podnóżek, który chroni nasze dziecko przed wysunięciem się z wózka, a dodatkowo także może sobie dziecko oprzeć nóżki. Takie podnóżki często są regulowane, przez co można je dostosowywać do dziecka.

Jaki wózek na spacery jesienią i zimą wybrać?

Jesień i zima to pory roku, w których często pada deszcz lub śnieg oraz może być zimny wiatr. Dlatego, gdy nie chcemy rezygnować ze spacerów o tej porze roku, to musimy mieć odpowiednio przygotowany wózek. Dobrze jest, by taki wózek miał na tyle duży daszek, który osłoni dziecko od deszczu i śniegu, czy wiatru. Również musi on posiadać folię przeciwdeszczową, którą możemy przypiąć do wózka i dziecko będzie dobrze zabezpieczone. Ważne jest też, by przy wyborze wózka na tę porę roku nie zapomnieć o kołach. Muszą to być koła, które poradzą sobie z różną nawierzchnią. Gdy napada więcej śniegu, czy też zrobi się błoto po deszczu, to musimy mieć pewność, że nasz wózek da radę przejechać przez taki teren. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także kupno wózka z napędem na koła dzięki, czemu nie będziemy musieli wkładać dużo energii na to, by pchać wózek przez zaśnieżone, czy zabłocone chodniki. Warto też wybrać taki wózek, który łatwo się składa i zmieści się nam do bagażnika. Musi on też być lekki, by można było swobodnie wnieść go na piętro w bloku. Dobrze jest też umieścić na rączce wózka ciepłe rękawiczki, które ochronią rodzica od mrozu, przez co będzie można skorzystać z długich spacerów w zimę. Natomiast dla bezpieczeństwa dziecka warto mieć w takim wózku blokadę na przednie koła dzięki, czemu wózek samoistnie nie zjedzie z górki, co mogłoby się skończyć tragicznie. Obecnie jest także możliwość zamontowania nart, dzięki czemu będziemy mogli używać także wózka przy bardzo zaśnieżonych terenach.

Zobacz również  Od kiedy używać nosidełka dla dzieci?

Jakie dodatkowe akcesoria na zimowe spacery dobrać do wózka?

Na jesień i zimę dobrze jest zabezpieczyć dziecko wózkiem z gondolą, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nic mu się nie stanie w trakcie spaceru. Do takiej gondoli można włożyć dodatkowo śpiworek dzięki, której dziecko będzie miało ciepło przez cały czas trwania spaceru. Należy też wybrać wózek, który ma cztery koła, gdyż wtedy jest bezpieczny.

Taki dziecięcy wózek jest także bardzo dobrym pomysłem na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.