W jaki sposób pracują malarze pokojowi? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, jednak kiedy sami szukamy prawdziwego fachowca, okazuje się, że są między nimi spore różnice. Jak znaleźć dobrego malarza? Jakie stawiać mu wymagania? Na co warto zwrócić uwagę rozmawiając o warunkach wykonywania usługi?

 

Jak szukać malarza pokojowego?

 

Kiedy chcemy wynająć malarza, który zajmie się odświeżeniem ścian w naszym mieszkaniu, często przeglądamy ogłoszenia w sieci lub w prasie. Jest ich zwykle sporo, natomiast sama treść ogłoszeń raczej mało mówi o podejściu danego malarza do pracy. Znacznie więcej możemy wyczytać z ofert, które znajdują się na stronach internetowych poszczególnych firm remontowo-budowlanych. Jednak najwięcej informacji o malarzu uzyskujemy wówczas, gdy poleci nam go ktoś znajomy.

 

Jak sprawdzić kompetencje malarza?

 

Kiedy podejmujemy współpracę z malarzem, który pracował wcześniej u naszych znajomych czy sąsiadów, wówczas najczęściej nie weryfikujemy już jego wykształcenia oraz doświadczenia. Natomiast w przypadku, gdy korzystamy z usług firmy znalezionej na przykład przez Internet, wówczas warto dopytać o kilka rzeczy.

Po pierwsze istotne jest to czy osoba, która będzie zajmowała się malowaniem naszych ścian posiada właściwe przeszkolenie w tym zawodzie. Oczywiście najlepiej korzystać z usług osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Za dodatkowy atut należy uznać posiadanie certyfikatów potwierdzających odbycie odpowiednich szkoleń, a także przynależność do stowarzyszenia branżowego.

Zobacz również  Czym są zmywalne farby?

Typowy malarz pokojowy powinien dobrze wiedzieć jakie materiały i narzędzia będą potrzebne, aby uzyskać wymarzony efekt na ścianie. Warto od razu porozmawiać z nim na ten temat i sprawdzić czy rzeczywiście jest specjalistą w tej dziedzinie.

Jeżeli malarz będzie chętny do tego, aby podpisać umowę, bez problemu poda wszystkie potrzebne dane, a także będzie mógł opowiedzieć o ostatnio wykonywanych zleceniach, wówczas możemy mu zaufać.

Young Man On Painting Wall With Roller

Informacji o wybranej firmie można poszukać również na forach internetowych. Natomiast zawsze warto porozmawiać z kilkoma malarzami. W ten sposób porównamy nie tylko ich kompetencje, ale również oferty cenowe.

 

Jaki zakres usług powinien świadczyć malarz pokojowy?

 

Podczas pierwszej rozmowy z malarzem pokojowym warto zapytać w jaki sposób realizowana jest cała usługa. Chodzi o to, że zawodowe i profesjonalne malowanie nie sprowadza się tylko do nakładania farby na gładką powierzchnię. Każdy dobry malarz, któremu zależy na tym, aby mieć jak najwięcej zleceń, dobrze o tym wie. W związku z tym zanim przejdzie do malowania ścian, najpierw zabezpiecza całe pomieszczenie przed zabrudzeniem, a następnie zajmuje się odpowiednim ich przygotowaniem. Z kolei po zakończeniu prac zostawia po sobie porządek. Poza tym powinien samodzielnie wybrać oraz kupić właściwe farby i narzędzia. Oczywiście wszystko zostaje potem rozliczone ze zleceniodawcą.

Zobacz również  Plusy tynku mineralnego

 

Obecnie coraz więcej malarzy traktuje powyższe zasady jako standard. W końcu konkurencja w tym zawodzie jest dość duża, więc warto postawić na taki sposób świadczenia usług, który zaspokoi wszelkie potrzeby korzystających z nich osób. Czyli coraz częściej jest tak, że typowy malarz pokojowy to po prostu rzetelny fachowiec.