Narodziny dziecka zmieniają życie jego rodziców o 180 stopni. Nakładają na nich nie tylko nowe obowiązki, lecz wymagają także zdobycia ogromnej ilości nowych informacji. Nie tylko tych w zakresie opieki i wychowywania dziecka, lecz także zakupu różnego rodzaju dodatków i urządzeń. Doskonałym tego przykładem może być fotelik samochodowy, który podstawowym sposobem na bezpieczne podróżowanie dziecka w samochodzie. Często wielu specjalistów zaleca, aby zakupić Recaro Titan Elite.

Dlaczego fotelik samochodowy jest tak ważny?

Zanim rozpocznie się analizę kluczowych zalet fotelika Recaro Titan Elite, trzeba najpierw zdać sobie sprawę z tego, jak ogólnie ważne są dziecięce foteliki.
Zwykły fotel samochody nie jest w najmniejszym choćby stopniu przystosowany do tego, aby w trakcie podróży siedziało na nim dziecko. Wystarczy nawet niewielka stłuczka, aby doznało ono naprawdę poważnych obrażeń. Fotelik gwarantuje, że dziecku nic nie grozi i może pełni bezpiecznie podróżować w samochodzie.

Czym charakteryzuje się Recaro Titan Elite?

Na rynku znaleźć można ogromny wybór różnych modeli fotelików. Nie tylko nieco inaczej wyglądających wizualnie, lecz dodatkowo wyposażonych w różne funkcje, a także udogodnienia dla rodziców oraz dzieci. Nic więc dziwnego, że każdy rodzic szuka możliwie najlepszego modelu, który zapewni dziecku maksymalne bezpieczeństwo, ale także wygodę. Często za takie fotelik uważany jest Recaro Titan Elite.
Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że ten konkrety model jest niezwykle uniwersalny. Jak reklamuje się producent, może to być pierwszy i ostatni fotelik dziecka, ponieważ podróżować w nim może malec z przedziału wagowego od 9 do 36 kg.
Co więcej, fotelik ten uważany jest za wyjątkowo bezpieczny. Duża w tym zasługa opatentowanego systemu HERO, dzięki któremu pasy na dziecku są zawsze odpowiednio ułożone i napięte. Fotelik ma także system ASP, który gwarantuje ochronę boczną na niezwykle wysokim poziomie.
Co jeszcze warto wiedzieć o tym modelu fotelika? Oczywiście wyposażony jest on w standardowy, niezwykle popularny system montażu w aucie, więc będzie pasował właściwie do każdego nowoczesnego samochodu.

Zobacz również  Jakie akcesoria do spacerówki wybrać?

Dodatki i udogodnienia

Podczas kupowania fotelika samochodowego bardzo często zwraca się uwagę nie tylko na bezpieczeństwo podróży dziecka, lecz także na jej komfort. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba klientów przygląda się uważniej dodatkowemu wyposażeniu.
W przypadku Recaro Titan Elite ma się do czynienia m.in. z zamontowanymi w zagłówku głośnikami, które można bardzo łatwo połączyć ze smartfonem. Fotelik wyposażony jest w nowoczesny system wentylacji, co zapewnia doskonały dopływ świeżego powietrza i chroni dziecko przed otarciami i przepoceniem w nawet najbardziej upalny dzień
Oczywiście istnieją także udogodnienia dla rodziców, takie jak np. wyjątkowa niska waga, która wynosi zaledwie 8,6 kg. Dzięki temu fotelik bardzo łatwo się przenosi.