W wózku dziecko spędza dużo czasu. Chcąc, by nam długo służył, był ładny i zadbany należy o niego się zatroszczyć. Czyszczenie wózka oraz odpowiednie przechowywanie jest bardzo ważne. Jak dbać o wózek, by służył nam jak najdłużej?

Regularna pielęgnacja

Wózek nie jest tak bardzo narażony na działanie bakterii jak łóżeczko czy kołyska. Nie znaczy to jednak, że rodzice nie powinni go czyścić.

Warto pamiętać, że wózki dla dzieci Recaro należy przetrzeć raz na jakiś czas, by zadbać o stelaż oraz koła. Codzienne spacery, których maluch powinien zażywać bez względu na porę roku oraz pogodę, sprawiają, że wózek może po pewnym czasie być zakurzony i pochlapany błotem. Nie tylko nie wygląda to atrakcyjnie, ale również może wpłynąć na szybsze zniszczenie wózka.

Po kilku spacerach warto przetrzeć ramę wózka, by nie była zakurzona. Ważne jest również usunięcie nadmiaru wilgoci, która może doprowadzić do rdzewienia ramy. Koła warto raz na jakiś czas nasmarować. Dzięki temu będą kręciły się bez problemu.

Sprzątanie wózka dziecięcego

Troszcząc się o wózek dziecka nie można zapomnieć, że w gondoli mogą znaleźć się resztki pokarmu, rozlany sok czy resztki ususzonych kwiatów i trawek, które na spacerze znalazł nasz maluch.

Zobacz również  Program Aktywna Tablica 2023 dobiegł końca

Wózki dla dzieci Recaro trzeba systematycznie sprzątać. Warto zacząć od odkurzenia. Dzięki temu można szybko i jednocześnie dokładnie sprzątnąć wszystko to, co nagromadziło się w gondoli.

Czasami niezbędne jest również wypranie tapicerki. Nie trzeba robić tego często. Taka interwencja jest jednak niezbędna, gdy zauważymy większe zabrudzenia. W większości przypadków tapicerkę można wyprać w pralce automatycznej. Zawsze jednak trzeba stosować się do zaleceń producentów. Często mówią one, że nie należy tapicerki prać w temperaturze wyższej niż 30 stopni Celsjusza.

Tapicerkę wózka można również próbować wyprać ręcznie. Może się to jednak okazać trudne, gdyż jest ona wykonana z grubego i sztywnego materiału.

Kolejnym sposobem na doczyszczenie wózka jest użycie detergentów przeznaczonych do czyszczenia tapicerki. Należy jednak korzystać ze środków jak najbardziej przyjaznych dziecku. Trzeba pamiętać, że nasza pociecha ma ciągły kontakt z wózkiem.

Gdzie przechowywać wózek?

Przechowywanie wózka to kolejny element, który wpływa na jego trwałość.

Zostawienie wózka na świeżym powietrzu w deszczowe dni nie jest dobrym pomysłem. Ucierpi nie tylko tapicerka, ale również stelaż i koła wózka. Wózki dla dzieci Recaro powinny być przechowywane w miejscu, w którym nie występuje wilgoć.

Idealnym miejscem do przechowywania wózka byłoby mieszkanie. Jednak nie każda rodzina ma tyle miejsca, by swobodnie ustawić wózek. Można również wykorzystać strych, piwnicę czy klatkę schodową.

Zobacz również  Mleko czwórka

Wózek dla dziecka powinien mu służyć przez dłuższy czas. Zadbanie o to, by był czysty i sprawny jest konieczne. Nie jest to trudne zadanie trzeba tylko czynności pielęgnacyjne wykonywać systematycznie.