Odkurzacz pionowy stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego urządzenia. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfiki modeli pionowych oraz ich głównych zalet.

Dodatkowe końcówki

Wśród głównych zalet odkurzaczy pionowych można wskazać szeroką dostępność dodatkowych końcówek, które bez wątpienia ułatwiają sprzątanie. Najczęściej wykorzystywana w praktyce jest tak zwana elektroszczotka, która umożliwia efektywne czyszczenie podłóg i dywanów. Warto zdecydować się na zakup odkurzacza pionowego, który w zestawie będzie miał również dodatkowe końcówki. Szczególnie przydatna podczas sprzątania jest mała końcówka, która służy do czyszczenia tapicerki meblowej i samochodowej.

Długi czas pracy

Kolejną zaletą wyboru odkurzacza pionowego jest dość długi czas pracy po naładowaniu urządzenia. Zazwyczaj odkurzacze tego typu mają dwa tryby: standardowy oraz turbo. Przy codziennym odkurzaniu urządzenie można ładować nawet co kilka tygodni w standardowym trybie. Natomiast tryb turbo zużywa nieco więcej energii, jednak warto z niego korzystać jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Niski poziom hałasu

Odkurzacze pionowe zasługują na szczególną uwagę również z powodu dość niskiego poziomu generowanego hałasu. Odkurzacze tego typu są znacznie cichsze niż modele tradycyjne. Dzięki temu podczas odkurzania możliwe jest wykonywanie dodatkowych czynności, na przykład oglądanie telewizji lub słuchanie muzyki. Odkurzacze pionowe najczęściej są wyposażone w bezszczotkowe silniki cyklonowe, które są odpowiedzialne za tak niski poziom hałasu.

Zobacz również  Przygotowanie ściany przed malowaniem

Niska waga odkurzacza

Lekkość odkurzacza pionowego to kolejny pozytywny aspekt korzystania z urządzenia tego typu. Odkurzacze nie są ciężkie i są bardzo poręczne. Dzięki temu z łatwością można nimi operować, nawet w trudno dostępnych miejscach. Doskonale sprawdzają się także w miejscach, w których są problemy z tradycyjnym zasilaniem. Sprawia to, że odkurzacze pionowe są niezwykle uniwersalne oraz efektywne w działaniu. Kolejną ich zaletą jest także łatwość montażu, ponieważ zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjne odkurzacze, które nie są za bardzo poręczne i trudno czasem nimi manewrować.

Odkurzanie bezworkowe

Większość odkurzaczy pionowych to urządzenia bezworkowe. Oznacza to, że są wyposażone w specjalny pojemnik na kurz, z którego można go z łatwością usunąć. Zbiorniki na kurz najczęściej są montowane na rączce lub bezpośrednio przy szczotce. Zazwyczaj są one przezroczyste, a więc dokładnie wiadomo, kiedy należy je opróżnić.

Wyświetlacz LCD

Niektóre modele odkurzaczy pionowych, które są dostępne na rynku, wyposażone są w wyświetlacze LDC. Wyświetlacze w odkurzaczach są niezwykle funkcjonalne. Można na nich sprawdzić zarówno stan naładowania baterii, jak i poziom zapełnienia pojemnika na kurz. Dzięki temu odkurzacze pionowe stają się niezwykle proste w codziennej obsłudze, zwłaszcza w porównaniu do odkurzaczy standardowych.

Zobacz również  Jak dobrać farbę do rodzaju wnętrza?