W obecnych czasach pralki automatyczne są wyposażone w bardzo wiele ciekawych funkcji. Warto się z nimi zapoznać, a także dowiedzieć nieco więcej na temat poszczególnych udogodnień.

Automatyka wagowa

Wśród najciekawszych funkcji pralek automatycznych można wskazać przede wszystkim automatykę wagową. Dzięki zastosowaniu tej funkcji urządzenie w sposób samodzielny dostosuje czas prania, a także ilość wody i detergentu do wsadu, jaki się w nim znajduje. Takie rozwiązanie sprawia, że ubrania są lepiej oczyszczane podczas prania, a cały proces prania jest bardziej oszczędny oraz krócej trwa. Nie trzeba w sposób samodzielny odmierzać detergentów oraz wybierać czasu prania, co dla wielu osób było problematyczne.

Pranie parowe

Kolejną przydatną funkcją dodatkową w pralkach automatycznych jest możliwość prania parowego. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w domach i mieszkaniach, w których na co dzień przebywają alergicy. Dzięki praniu parowemu możliwe jest zmniejszenie ilości wody oraz energii elektrycznej, które są pobierane przez urządzenie. Oprócz tego pranie parowe w pozytywny sposób wpływa na jakość odkażania ubrań oraz usuwa z nich wszelkie chorobotwórcze patogeny, takie jak na przykład bakterie i grzyby.

Dodawanie odzieży

Bardzo korzystną funkcją w pralkach jest także możliwość dodawania odzieży w trakcie prania. Ma to szczególne zastosowanie w przypadku, gdy zapomni się czegoś włożyć do prania, a cały cykl już wystartował. Ubrania mogą być dodawane w każdym momencie prania, jednak oczywiście im szybciej, tym lepiej. Szybciej włożony element garderoby lepiej się dopierze niż ubranie włożone pod koniec cyklu prania. Ubrania można również dodawać na sam koniec, czyli na wirowanie. Dotyczy to elementów garderoby, które były prane w sposób ręczny.

Zobacz również  Tynk mozaikowy – dlaczego warto go użyć?

Funkcja odświeżania

Funkcja odświeżania także bardzo często bywa przydatna podczas korzystania z pralek automatycznych. Dzięki niej możliwe jest odświeżenie ubrań, które przesiąknęły nieprzyjemnymi zapachami. Może to być na przykład niekorzystny zapach grilla, papierosów, smogu oraz wiele innych. Podczas odświeżania wykorzystywany jest aktywny tlen oraz zimna para wodna, dlatego w całym procesie najczęściej nie są używane żadne detergenty.

Funkcja odplamiania

Najciekawsze funkcje pralek automatycznych obejmują także odplamianie, które ma szczególne możliwości zastosowania w przypadku najbardziej zabrudzonych ubrań. Funkcja odplamiania zapewnia dłuższy kontakt brudnego materiału z detergentem, co sprawia, że zabrudzenia są efektywniej usuwane. Dzięki funkcji odplamiania możliwe jest usuwanie ze swojej garderoby nawet najbardziej uciążliwych plam.

Funkcja szybkiego prania

Podczas wyboru pralki automatycznej warto również zwrócić uwagę na funkcję szybkiego prania, która w znaczący sposób przyspiesza pranie, jeśli tylko występuje taka konieczność. Pralka Electrolux to jeden z modeli, który wyposażony został w tę korzystną funkcję dodatkową. Warto z niej korzystać, aby mieć możliwość szybszego uzyskania czystego prania.