Klasyczny narożnik to siedzisko w kształcie litery L, które spotyka się w pokojach dziennych wielu mieszkań. Czy nadal jest popularny? W ostatnich latach wiele osób decyduje się na zakup niewielkich mieszkań, do których poszukuje się kompaktowych rozwiązań. Współczesne narożniki tapicerowane wpisują się ten trend, bywają nieduże i bardzo zgrabne. Który z nich wybrać?

Konstrukcja klasycznych narożników tapicerowanych

Standardowy narożnik składa się dwóch szezlongów, których miękkość możemy dobrać do swoich potrzeb. Te bardzo miękkie są niezwykle wygodne, ale można się w nich zapadać, co sprawi, że trudno będzie z nich wstać. Sprawdźmy również, czy siedzisko jest na odpowiedniej wysokości. Rodzaj oraz kształt narożnika dobierzmy w zależności od tego, jak chcemy go ustawić. Narożną kanapę stawiamy w rogu pokoju. Sprawdzi się więc niewielki model, w którym jeden bok zakończony jest oparciem, drugi zaś wyspą.

Czy warto wybrać narożniki tapicerowane?

Duże i rozłożyste narożniki tapicerowane kojarzą się z wygodą. Mimo wielu eksperymentów z kształtem drewnianych siedzisk i obić, nigdy nie będą one tak przytulne i wygodne jak meble tapicerowane. Tego typu meble sprawdzają się w salonie, gdzie przestrzeń wypoczynkowa zajmuje najważniejsze miejsce. W tym pokoju domownicy odpoczywają i chcą być razem. W sklepach znajdziemy narożniki tapicerowane, a także obite skórą naturalną lub ekologiczną. Skóra jest elegancka i reprezentacyjna, ale łatwo ją zabrudzić. Materiał nie wygląda tak okazale, ale pokrowiec można zdjąć i wyprać, nawet w pralce. Meble mogą być obite różnymi materiałami, a niektóre z nich są bardzo odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Nowoczesne tkaniny są mocne i wytrzymałe, można je czyścić. Trzeba odpowiednio je konserwować, ale nie jest to trudna praca.

Zobacz również  Na co zwrócić uwagę wybierając meble do jadalni?

Wybieramy najlepszy materiał obiciowy na narożniki tapicerowane

Dobrym wyborem dla osób, które chcą, aby tkanina wyglądała ładnie, a jednocześnie była trwała, jest mebel wypoczynkowy obity tkaniną flokową, szenilową lub mikrofazą. Mikrofaza jest jedną z najbardziej wytrzymałych tkanin, idealnie naciąga się na mebel oraz posiada powłokę, która zapobiega wchłanianiu się zabrudzeń. Dzięki jej właściwościom, łatwo utrzymać ją w czystości, a woda nie wsiąka w materiał tylko zostaje na powierzchni. Na narożniki tapicerowane świetnie nadaje się także tkanina flokowa, która przypomina skórę, a dzięki dobrym parametrom ścieralności ma dużą odporność na zabrudzenia. Oprócz ściśle praktycznego zastosowania, posiada również walory estetyczne i przy tym jest miła w dotyku. Najbardziej uniwersalnym materiałem jest skóra naturalna, która nie przyciąga kurzu, łatwo się czyści i nie zawiera sztucznych składników.
Narożniki tapicerowane to bardzo praktyczne meble, który sprawdzą się podczas towarzyskich spotkań, jak i popołudniowej drzemki. Duża powierzchnia do siedzenia zachęca do relaksu i idealnie wpisuje się w klimat długich biesiad.