Każdy odpowiedzialny rodzic zaraz po narodzinach dziecka zaczyna zastanawiać się nad tym, w jaki fotelik samochodowy najlepiej jest zainwestować. To niezbędny element wyposażenia podwyższający nie tylko komfort jazdy dziecka, ale i jego bezpieczeństwo. Na liście producentów fotelików, których ofertą warto się zainteresować pozycja firmy Recaro jest szczególnie silna. Warto więc przyjrzeć się im bliżej.

Recaro – dlaczego warto?

Istnieje cały szereg zalet fotelików Recaro, które zasługują na podkreślenie. Na pierwszy plan wysuwa się jednak to, że mamy w ich wypadku do czynienia z rozwiązaniami, którym daleko jest do przypadkowych. Jeśli fotelik samochodowy tej firmy pojawia się na rynku, możemy mieć pewność, że stało się tak dlatego, że przeszedł pozytywnie testy wykonane przez producenta. Badania dotyczą wygody i komfortu dziecka, nietrudno się jednak domyślić, że kluczowe znaczenie ma odpowiedź na pytanie o to, jak fotelik zachowa się w sytuacji zagrożenia, gdy dojdzie do wypadku samochodowego. Tylko naprawdę satysfakcjonujące wyniki tego rodzaju testów uzasadniają wypuszczenie fotelików do sprzedaży.

Przegląd zalet fotelików Recaro

Bezpieczeństwo fotelików samochodowych Recaro jest ich ogromnym atutem. Nietrudno jest się jednak domyślić, że nie jest to wcale ich jedyna zaleta, na którą warto zwrócić uwagę. Mamy do czynienia z rozwiązaniami zwracającymi na siebie uwagę również dlatego, że ich obicia są bardzo wygodne. Podnoszą komfort jazdy dziecka, cieszą jednak również jego opiekunów, bo utrzymanie ich w czystości nie okazuje się zadaniem specjalnie skomplikowanym. Dlaczego jest to tak ważne? Nie możemy zapominać o tym, że dzieci podczas jazdy chętnie sięgają po soki, słone przekąski i ciastka, a nikt nie lubi wozić w samochodzie brudnego fotelika.

Zobacz również  Jakie akcesoria do spacerówki wybrać?

Na tle konkurencyjnych rozwiązań foteliki Recaro wyróżnia także to, że mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami innowacyjnymi. Znalezienie oryginalnych rozwiązań nie jest wcale trudne. W tym kontekście warto wymienić choćby możliwość szybkiego wypinania fotelika oraz rozwiązania pozwalające na błyskawiczną zmianę jego pozycji. Jeśli więc komfort dziecka wymaga pewnych korekt związanych z ustawieniem fotelika, można ich dokonać w intuicyjny sposób, nadal koncentrując się na jeździe. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też obecność miękkiej wkładki pozwalającej na wygodne ułożenie malucha. Jej powłoka jest łatwa do ściągnięcia, samo jej pranie nie jest przy tym dużym wyzwaniem. Plusem tego rodzaju rozwiązań jest też wzmocniona ochrona boczna. Ta znacząco zmniejsza siłę uderzenia, jeśli następuje ono z boku, co również podnosi poziom bezpieczeństwa malucha.

Recaro – rozwiązania przyjazne dla dzieci i dla rodziców

Foteliki samochodowe Recaro są rzadkim przykładem rozwiązań bezpiecznych tak z perspektywy maluchów, jak i towarzyszących im w podróży rodziców. Tym ostatnim już jeden rzut oka wystarczy, aby upewnić się choćby, czy pasy są dobrze zapięte. Takie proste rozwiązania poprawiają warunki jazdy. Sprawiają też, że umieszczanie dziecka w foteliku i wyciąganie go z niego przestaje być źródłem stresu.

Zobacz również  Recaro Tian Elite - idealny fotelik dla wymagających rodziców